Yavuztürk Mh. Karadeniz Cd. No:127 34690 Üsküdar/ İstanbul

Alçıpan Asma Tavan


Asma tavan... Bir taşla iki kuş!
Şimdi hem komşunuzun gürültüsünden kurtulmak, hem de ısı yalıtımlı bir tavana kavuşmak çok kolay. Üstelik de tasarımda sınırsız uygulama olanağı ile... Varolan tavanınıza uygulanan alçıpan tavan, minimum yer kaybı ile sizi tam anlamıyla rahatlatır. Örneğin, agraflı alçıpan tavan uygulaması yalnızca 10 cm yükseklik kaybına neden olur.


Tasarımda sınırsız özgürlük
Eğrisel yüzeyler, kubbesel tasarımlar, spot vb aydınlatma sistemlerinin yerleştirilmesi ile size özel dekoratif tavanlar yaratır. Akustik tavanlar ise stüdyo, konser salonları, toplantı odaları, sinema vb mekanlar için tasarlanır. Tüm tavan uygulamaları aynı zamanda havalandırma boşluklarını da gizler.


Tavan var, karolajlı tavan var!
Dikkatli baktığınızda birçok tavanın karolajlı tasarlandığını göreceksiniz, şaşırmayın! Yoğun insan trafiği olan havaalanları, alışveriş merkezleri, bankalar, restoranlar vb mekanlar için tasarlanan karolajlı tavan, zengin renk ve desen seçenekleri ile dekoratif bir tavan tipidir. Karolajlı tavanda 60x60 cm’lik alçıpan karolar veya taşyünü karolar kullanılır.


Alçıpan karolar
Yoğun insan trafiğine rağmen asla sararma yapmaz, bakteri barındırmaz ve istendiğinde silinebilir. Sınırsız renk seçeneklerinden dilediğinizi seçebilir, beğendiğiniz gibi bir ortam yaratabilirsiniz.


Akustik tavan
Tasarımında, akustik alçıpan olarak bilinen delikli alçıpan karolar ile taşyünü karolar size zengin akustik ve ses emme seçenekleri sunar. 12-13-14-15 mm panel seçenekleri mevcuttur.
% 70-90-95 oranında neme dayanıklı, hijyenik taşyünü karolar ile neme dayanıklı, PVC kaplı alçıpan karolar, diğer karolajlı tavan ürün seçenekleridir.
Düz revizyon kapakları düz tavan yüzeylerine görünmeyecek şekilde sabitlenir. Revizyon kapakları modern tavan ve duvar tasarımlarında girişlerin görünmesini engeller.


1- Akustik Asma Tavan ve Duvar Panelleri
Akustik tasarımlı tavanlara devamlı olarak artan talebin bir diğer nedeni de, modern binalarda ses tekniği yönünden izole edilmiş tavan sistemlerine daha fazla ihtiyaç duyulmasıdır.
Akustik tasarımlı tavan sistemleri, tavan tasarımında ekonomik ve neredeyse sınırsız olanaklar sunmaktadır. Ayrıca farklı amaçlarla kullanılan binalar için doğru ürün, konstrüksiyon, sistem ve çözümleri getirmektedir. İç mimari ile ilgili her türlü tasarıma olanak tanıyan, estetik ve akustik açıdan birbiriyle tamamen uyumlu mekanlar yaratılır.
Danogips akustik asma tavan ve duvar panelleri, bir mekanın özel karakterini ve tarzını en küçük detayına kadar vurgulamak için tasarlanmış, perforasyon seçenekleri ve akustik bakımdan üstün özellikleriyle geniş bir ürün seçeneği sunar.


2- Vinil Kaplı Asma Tavan Panelleri
Kolay temizlenebilen ve bakımı kolay bir asma tavan plakası olup, pek çok mekan için büyük bir gerekliliktir. Vinil kaplı asma tavan panelleri, mekanlarda istenen özelliklere göre üç farklı yüzey alternatifiyle sunulmaktadır. Vinil kaplı asma tavan panelleri, hastane, laboratuvar, mutfak gibi hijyenin ön planda olduğu mekanlar için ideal bir çözümdür.
BIO Pruf: Mikrop ve bakterilere karşı güçlü bir maddedir ve tüm ürün ömrü süresince, mantar ve bakteri üremesini etkin bir biçimde önler, enfeksiyon tehdidini ortadan kaldırır.
Vinil kaplı asma tavan, temizlik ve bakım kolaylığı istenen mekanlar için kullanışlı ve ekonomik bir çözümdür.