Yavuztürk Mh. Karadeniz Cd. No:127 34690 Üsküdar/ İstanbul

Gergi Tavan


PVC gergi asma tavan sistemleri boya gerektirmez, asla çatlamaz ve bakım gerektirmez. Nemden ve sudan etkilenmez. Hijyenik bir malzeme olup kolay temizlenir. Hafif ve pratiktir (200 gr/m2). Antistatiktir; toz tutmaz. Lake, saten mat renkleri, süet, delikli metalik dokuları ile sonsuz tasarım olanağı sunar. Microsorber doku ile % 100 akustik sağlar. Yangında alev almaz (Fransa / Almanya “M1”). X-ışınlarından etkilenmez. İstenen forma girer. Olası top vb darbelerden etkilenmez.

Mekanın kapatılmasına, mobilya ve eşyaların taşınmasına gerek kalmadan, mekanı kirletmeden kolay ve kısa sürede montaj-demontaj sağlar. Ankastre veya sıva üstü her tip aydınlatma armatürleri, anemostat, dedektör, sprinkler, ışıklı levha, güvenlik kamerası vb elemanların montajına uyumludur. Derzsiz yekpare sistemdir (Mx. 30 m2); ihtiyaca göre sökülüp tekrar monte edilerek tekrar kullanım olanağı sunar. Isı izolasyonuna katkı ile yatırım ve işletme giderlerinde ekonomi sağlar.

T24 Taşıyıcı Sistem Profilleri
T24 taşıyıcı sistem profilleri, 0.4 mm kalınlığında, paslanmaya dayanıklı sıcak daldırma galvanize çelikten üretilmektedir. Kilitlenme sistemi özel olarak dizayn edilmiş olup, konstrüksiyon ve uzun boyutlarda sarkmayı önlediği gibi yük taşıma kapasitesi de yüksektir. Ayrıca düzgün çizgilerin sağladığı görünüm yapının estetiğine de katkı sağlamaktadır.

T24 taşıyıcı sistem profilleri, muhtemel bir yangında sistemin çökmesini engelleyecek şekilde genleşen özel detaylarla güçlendirilmiştir. Böylece asma tavan profilleriyle tavan plakaları sistem olarak sabit kalarak muhtemel bir yangında koruma görevi de üstlenir. T24 taşıyıcı sistem profilleri, asma tavan ve aydınlatma sistemleriyle sorunsuz entegre olur. Piyasada bulunan taşyünü, meta, camyünü, modüler alçı ve kayayünü asma tavan sistemleriyle de uyum sağlar.

Montaj hızı ve avantajları
T24 taşıyıcı sistem profilleri, kilitlenme özelliği sayesinde yardımcı aparata gerek kalmadan kolayca monte ve demonte edilebilir. Kolaylıkla kendisini dengeleyebilen sistem, tale taşıyıcıların ana taşıyıcı ile tek taraflı olarak birleştirilebilmesi sayesinde küçük mekanların yanında çok büyük mahaller için de uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

Sistem entegrasyonu
T24 taşıyıcı sistem profilleri, piyasada bulunan taşyünü, metal, camyünü, modüler alçı ve kayayünü asma tavan sistemleriyle de uyum içinde kullanılabilmektedir. Profiller, bağlantı yerlerinden kilitlenerek birleşirler. Ayrıca profillerin bağlantı noktalarındaki bini özelliği sayesinde şık bir birleşim detayı ortaya çıkmaktadır.